Strona Główna > Forum > Pokaz Wiadomosci

Osoby towarzyszące podczas sesji

Dodaj odpowiedź

AutorWiadomość

Konrad Bielski
doświadczony forumowicz
Konrad Bielski

wiadomość #1 wysłana 2012-09-25 13:44:43 w odpowiedzi na wiadomość #151

W nawiązaniu do postu Dominika:
"Nie bierzcie na sesje mam,babc, chlopakow, kolezanek. Boisz sie? Zostan w domu."

Modelka, która Cię nie zna będzie się czuła bezpieczniej jeśli na pierwszą sesję przyjdzie z koleżanką, chłopakiem lub mamą. Ja wręcz zapraszam modelki z osobami towarzyszącymi i z reguły są to udane spotkania. Bardzo często osoba towarzysząca ma pozytywny wpływ na początkującą modelkę podczas sesji.

Odpowiedz


doświadczony forumowicz

wiadomość #2 wysłana 2012-10-02 22:44:56 w odpowiedzi na wiadomość #152

Moim zdaniem osoba towarzysząca podczas sesji sprawdza się jedynie w roli statywu do blendy :) Czesto bywa tak, ze dziewczyny dostana ataku tepego smiechu (w roznym towarzystwie przychodzi pracowac) lub tez sie wstydza "a bo sie kolezanka bedzie smiala", "a bo chlopak bedzie zly" itd itd. Jestesmy dorosli, nawet nie majac dowodu, badzmy dorosli psychicznie - z jednej i drugiej strony jest to korzysc, jedna strona ma modelke + zdjecia, druga strona ma co wlozyc do portfolio.
Oczywiscie co kto lubi :) Jezeli macie potrzebe pojawiania sie na sesjach stadnie - zapraszam serdecznie do innych fotografow, ktorych mam nadzieje na tym portalu przybedzie. Jak i rowniez modelek ;)

Odpowiedz

Emilia Skiba
nowy forumowicz
Emilia Skiba

wiadomość #3 wysłana 2012-10-20 12:19:21 w odpowiedzi na wiadomość #152

TRAGICZNA GŁUPOTA. Z całym szacunkiem. Ja jako kobieta, powiem, że czuje się bezpieczniej, jeśli ktoś ze mną jeździ na sesję. Ludzie są różni. Tym bardziej w tych czasach. Na swoją pierwszą komercyjną sesję pojechałam z moją MAMĄ. Było to najlepsze, co mogłam zrobić. Dzięki niej atmosfera szybko się rozluźniła, nie było spięcia. Zabranianie przyjazdu z kimś - dla mnie jako dla kobiety i modelki- jest już podejrzane, bo jeśli fotografowi zależy na zdjęciach, to choćbym przyjechała z psem, będzie zadowolony z możliwości współpracy. Wiadomo, biorąc ze sobą jakąś osobe należy z nią porozmawiać o tym, jak powinna się zachowywać podczas sesji i zazwyczaj to trafia. Więc nie rozumiem problemu jakim jest osoba- wsparcie. Warto też wspomnieć, że nie powinno się brać ze sobą całej rodziny, tylko jedną osobę, która swoją obecnością nam pomoże - nie zaszkodzi.
Nie zabraniajcie modelkom brać " kogoś ze sobą" - to tylko pomaga :)

Odpowiedz

Gabriela Sinecka
nowy forumowicz
Gabriela Sinecka

wiadomość #4 wysłana 2012-11-06 20:52:02 w odpowiedzi na wiadomość #157

Ja spotykam się z częstym pytaniem "czy mogę przyjść z koleżanką". Zgadzam się zazwyczaj na to, bo też jestem zdania, że modelce będzie łatwiej. Zazwyczaj jest ok, ludzie nie przeszkadzają i jest fajna atmosfera. miałam jednak przypadek kiedy osoba towarzysząca baaardzo przeszkadzała.

Odpowiedz

Konrad Bielski
doświadczony forumowicz
Konrad Bielski

wiadomość #5 wysłana 2012-11-10 08:11:03 w odpowiedzi na wiadomość #158

I jak się zachowałaś w stosunku do tej przeszkadzającej osoby?

Odpowiedz


doświadczony forumowicz

wiadomość #6 wysłana 2013-02-14 11:34:33 w odpowiedzi na wiadomość #161

Fakt, osoba towarzysząca, często rozluźnia atmosfere, poza tym ja czuję się pewniej, gdy jest ze mną ktoś, kogo znam. Tym bardziej, że np jadę na zdjęcia poza swoje miasto. Sama, w obcym mieście, bez nikogo, kogo znam? Nie ma mowy.

Odpowiedz

Marek
nowy forumowicz
Marek

wiadomość #7 wysłana 2013-02-22 00:20:23 w odpowiedzi na wiadomość #196

Ja pytania o osobe towarzyszącą w zasadzie miałem tylko od Niemek (od wszystkich czyli od 4 na 4). Miałem też okazje wybrać sie na zdjęcia z Rosjanką (jedną) oraz Białorusinką (tez jedną) - i w ogole o tym nie wspominały. Tak samo jak wszystkie Polki (paręnaście).

Odpowiedz

Adrian Fisch
aktywny forumowicz
Adrian  Fisch

wiadomość #8 wysłana 2013-03-12 19:52:22 w odpowiedzi na wiadomość #198

Nie miałem przypadku aby ktoś pytał się czy może z kimś przyjść. Ale teraz w kwietniu szykuje mi się sesja z dziewczyną, która sama się do mnie zgłosiła. I właśnie zastanawiam się czy nie zaproponować jej aby przyszła z kimś. Jak myślicie?

Odpowiedz

Martyna Sobczak
doświadczony forumowicz
Martyna Sobczak

wiadomość #9 wysłana 2013-03-12 20:05:41 w odpowiedzi na wiadomość #205

Dziewczyna poczułaby się na pewno bezpieczniej a i może mniej by się wstydziła :)

Odpowiedz
 modelka miesiąca maj 2013
Artykuły

Jak zostać fotomodelką? Poradniki dla początkujących

Jak zostać fotomodelką

Każdy z nas zaczynając przygodę z własnym hobby pragnie zdobywać mnóstwo informacji. Fascynuje się każdym tekstem, każdą fotografią przedstawiającą daną dziedzinę. Robi sobie listy, dotyczące rzeczy, jakie powinien przygotować, adresów pod jakie w późniejszym okresie mógłby się zgłosić.

Przeczytaj

Portfolia

Pokaż swoje umiejętności, porównaj się z innymi, oceń prace znajomych

Portfolio to internetowa wizytówka, dzięki której Ty i Twoje prace staniecie się rozpoznawalne.