Strona Główna > Artykuły > Fotografia

Artykuły

2013-09-22 22:30:06

Czarowne warsztaty - lipiec 2013

Kolejna lipcowa edycja "Czarownych Warsztatów" odbyła się w miejscowości Budy Lucieńskie. Malownicze plenery Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego i jezioro. Stacjonowaliśmy w ośrodku "Słoneczna Farma" Nazwa ta przyniosła nam rzeczywiście szczęście. Pogoda była rewelacyjna.

czytaj dalej

2013-06-01 20:04:58

Jill Greenberg - metoda na dobre zdjęcia?

Amerykańska artystka Jill Greenberg znana również pod pseudonimem "The Manipulator" wzbudziła kontrowersje cyklem fotografii pt. "End Times".

czytaj dalej

2013-03-11 12:57:50

Znane modelki bez makijażu

Rola makijażu fotograficznego jest często marginalizowana przez osoby zaczynające w branży fotomodelingu.

czytaj dalej

2013-01-21 14:00:39

Zaklęci w taśmie

Przeglądając Internet trafiłem na krótką wzmiankę o fotografii Wesa Namana. To, co zobaczyłem zszokowało mnie i dało dużo do myślenia.

czytaj dalej

2012-12-14 18:33:35

Piękno wg Diane Arbus

Kiedy pokazywałam zdjęcia Diane Arbus przypadkowym osobom, które nie oceniają obrazów przez pryzmat wiedzy o fotografii, reakcje były w miarę do siebie zbliżone. „Brrr… co to za upiory”, „Te zdjęcia są przerażające”, „Psychodeliczna ta fotografia…”. Zadziwiające wydaje mi się, jak jednoznacznie odbierane są postaci ze zdjęć fotografki, która dużą część swojej kariery poświęciła na uwiecznianie odmieńców…

czytaj dalej

2012-09-16 19:16:56

Wacław Wantuch - akt w studio - film dokumentalny

Wacław Wantuch jest jednym z najbardziej znanych fotografów aktów w Polsce. Jak wygląda sesja z Panem Wantuchem i co o takiej sesji myślą modelki możecie dowiedzieć się z filmu dokumentalnego zrealizowanego podczas jednej z takich sesji.

czytaj dalej

2012-08-29 18:35:18

Eddie Adams: "Generał Nguyen Ngoc Loan rozstrzeliwuje więźnia Wietkongu na ulicy Sajgonu"

Są zdjęcia, które zmieniają obraz świata oraz życie ludzi. Do takich należy fotografia Eddiego Adamsa, obrazująca uliczną egzekucję członka Wietkongu, Nguyena Van Lema. Wykonana 1. lutego 1968 roku w Sajgonie podczas tzw. ofensywy Tet wojsk komunistycznego Wietnamu, w niedługim czasie obiegła cały świat i stała się symbolem okrucieństwa i przemocy wietnamskiej wojny.

czytaj dalej

2012-08-07 18:57:43

Helmut Newton - moda na nagość

Gdyby Helmut Newton żył w dzisiejszych czasach, trudno byłoby mu zaszokować kogokolwiek. Zdjęcie czterech nagich pań mogłoby wejść zarówno w skład rozkładówki Playboya, jak i zostać uznane za formę sztuki. Jednak w roku 1981, kiedy to francuski Vogue opublikował fotografię idących przed siebie posągowo pięknych kobiet, kobiece akty, przedstawione w dodatku nie w czasopiśmie dla panów, lecz w najsłynniejszym magazynie mody, wykraczały daleko poza normę. „Się kommen” („Nadchodzą”) stało się zdjęciem, które zapoczątkowało nowy sposób przedstawiania kobiety XX wieku.

czytaj dalej

2012-07-24 14:30:10

Tokio w obiektywie - Araki Nobuyoshi

Wiem, że pytanie o granice wolności artystycznej padało przez lata już nie setki, ale setki tysięcy razy. Wiem, że nie raz zastanawialiśmy się – wszyscy razem i każdy z osobna – nad obecnością (nie)przekraczalnych granic godności ludzkiej w sztuce. I wiem, że pojęcie pornografii od pewnego czasu zostało zasnute mgłą, przez którą trudno odgadnąć, co jest, a co nie jest dopuszczalne, smaczne i etyczne, przez co każdy ma prawo do pokazywania tego, co ma ochotę i oceniania wszystkiego według własnych gustów… Jednak ja owo pytanie zadałam sobie po raz kolejny, kiedy ostatnio spotkałam się z fotografią Nobuyoshi Arakiego – najpopularniejszego współczesnego fotografa Kraju Kwitnącej Wiśni i najbardziej rozpoznawalną gwiazdę medialną Japonii. Jego zdjęcia obrazujące spętane nagie kobiety, sceny stosunków płciowych lub też obrazy ludzkich genitaliów odebrały mi na chwilę mowę – mowę osoby która lubi fotografię i uważa się za raczkującego krytyka tej dziedziny sztuki. Kazały się też zastanowić, czy poza pewnego rodzaju szokiem wywołanym sprzeciwem, zniesmaczeniem, ale przede wszystkim zaskoczeniem owa sztuka budzi we mnie artystyczne doznania…

czytaj dalej

 modelka miesiąca maj 2013
Artykuły

Jak zostać fotomodelką? Poradniki dla początkujących

Jak zostać fotomodelką

Każdy z nas zaczynając przygodę z własnym hobby pragnie zdobywać mnóstwo informacji. Fascynuje się każdym tekstem, każdą fotografią przedstawiającą daną dziedzinę. Robi sobie listy, dotyczące rzeczy, jakie powinien przygotować, adresów pod jakie w późniejszym okresie mógłby się zgłosić.

Przeczytaj

Portfolia

Pokaż swoje umiejętności, porównaj się z innymi, oceń prace znajomych

Portfolio to internetowa wizytówka, dzięki której Ty i Twoje prace staniecie się rozpoznawalne.