Strona Główna > Artykuły > Samoakceptacja I Wiara We Wlasne Mozliwosci

2012-11-29 22:13:11

Samoakceptacja i wiara we własne możliwości

Martyna Sobczak

Żyjemy w czasach przepełnionych szczupłymi, momentami wręcz wychudzonymi modelkami i innymi celebrytkami. Patrząc na nie planujemy coraz to nowe diety, zabiegi, kupno nowych kosmetyków. Katujemy się ćwiczeniami, mało jemy i desperacko uczymy się idealnie chodzić na szpilkach.

Ale czy to wszystko jest nam potrzebne? Potrzebne do stworzenia (uwaga!) własnej, nie podlegającej mass mediom definicji piękna? Czy bardziej liczy się dla nas wygląd?

Otóż, zgodnie z cytatem YSL : „Bez elegancji serca, elegancja nie istnieje”. Mogę twierdzić, że nie możemy nazywać pięknem tylko tego co mamy na zewnątrz czy rzeczy namacalnych.

Jeśli jesteśmy w stanie sprawić, aby nasze serce stało się lepsze, a nasza dusza była spokojna, to z czasem przyjdzie też więcej piękna zewnętrznego.

Co dalej?

Każda, absolutnie każda z Nas, ma w sobie coś pięknego, coś co jest odmienne i to właśnie czyni Nas indywidualną jednostką. Spójrzcie na swoje usta, oczy, włosy, a może nawet dłonie i stopy.

Celebrujcie te części ciała, które lubicie, zaś nie przejmujcie się tymi, które nie są idealne. Ważne jest to, żebyśmy się nie zniechęcały . Nie zniechęcały do działań. Jeśli zauważycie w sobie piękno, będziecie mieć więcej motywacji do zmiany rzeczy złych. Chociażby zazdrości czy lenistwa.

Mówcie sobie codziennie przed lustrem "(np.) Moje oczy czynią mnie piękną".

W fotomodelingu ważna jest pewność siebie. Jeśli same w siebie nie wierzycie, to możecie być pewne, że nie znajdzie się dużo osób, które będą widzieć Waszą przyszłość jasno.

Żadna z modelek nie jest idealna - u prawie połowy zauważamy diastemę, niezbyt zgrabne nogi czy też problemy z włosami i skórą. Photoshop jest w stanie ukryć wszystko. Natomiast nie jest w stanie ukryć naszych kompleksów.

Szukając ideału pośród ludzi, nigdy nie pokochamy siebie. To piękno powinniście znaleźć się w sobie, bo każda z Nas jest wyjątkowa.

Domi Nika 2012-12-04 13:43:12

bardzo fajny artykuł!

2013-01-22 15:42:27

Mądry artykuł. Nie ma ludzi idealnych, trzeba skupić się na naszych atutach i to wyeksponować. Jeśli chodzi o zdjęcia, to robić ujęcia, pozy, ustawienia, otoczenie, które podkreśli nasz charakter i wydobędzie nasze piękno. Ewentualnie zakryje kompleksy.

Dagmara z Sosnowca;) 2013-06-01 19:14:41

Bardzo ciekawy artykuł. Daje dużo do myślenia.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

 modelka miesiąca maj 2013
Artykuły

Jak zostać fotomodelką? Poradniki dla początkujących

Jak zostać fotomodelką

Każdy z nas zaczynając przygodę z własnym hobby pragnie zdobywać mnóstwo informacji. Fascynuje się każdym tekstem, każdą fotografią przedstawiającą daną dziedzinę. Robi sobie listy, dotyczące rzeczy, jakie powinien przygotować, adresów pod jakie w późniejszym okresie mógłby się zgłosić.

Przeczytaj

Portfolia

Pokaż swoje umiejętności, porównaj się z innymi, oceń prace znajomych

Portfolio to internetowa wizytówka, dzięki której Ty i Twoje prace staniecie się rozpoznawalne.