Strona Główna > Artykuły > Czarowne Warsztaty Lipiec 2013

2013-09-22 22:30:06

Czarowne warsztaty - lipiec 2013

Alicja Reczek

Kolejna lipcowa edycja "Czarownych Warsztatów" odbyła się w miejscowości Budy Lucieńskie. Malownicze plenery Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego i jezioro. Stacjonowaliśmy w ośrodku "Słoneczna Farma" Nazwa ta przyniosła nam rzeczywiście szczęście. Pogoda była rewelacyjna. Do tego magiczna osoba pani Mirki, właścicielki ośrodka, która przywitała nas śpiewająco grając na pianinie.l Ciekawostką, jest to, że miejsca na edycję lipcową rozeszły się błyskawicznie, bo już w zimie. Warsztaty były  wyczekiwane przez uczestników. Dopisała nie tylko frekwencja ale i nastroje. Od samego początku czuć było pozytywne nastawienie i zapał do sesjowania.

Zwyczajowo zajęcia podzielone były na część teoretyczną, odwiedziny gości i sesje plenerowe. Pierwsza część warsztatów była przeznaczona na zdjęcia portretowe i modowe. Druga część na zdjęcia topless i akt. Pozowały przepiękne, profesjonalne modelki. Każda z nich obdarzona unikatowym typem urody. Za wizaż i fryzury odpowiadała specjalistka w tej dziedzinie Renata Bator. A całość warsztatów uwiecznił na filmie backstage Amadeusz Andrzejewski.

Warsztaty otwierały stylizacje folkowe. Nasze modelki jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamieniły się w leśne nimfy i wodne rusałki. Białe, zwiewne stroje i wianki z polnych kwiatów. Prawdziwą furorę zrobiły kucyki i kozy, które idealnie wpisały się w sielski nastrój zdjęć. Uwadze męskiej ekipy nie umknęła  pomarańczowa koparka, która ku zdziwieniu White Alice z dużym powodzeniem wzięła udział w sesjach.

Dużą przyjemność sprawił wszystkim "dzień ofeliowy" Tym razem modelki pozowały w romantycznych stylizacjach. Motywem przewodnim były aranżacje z żywych kwiatów przygotowane przez firmę Czag Florist. W ramach niespodzianki pozowała dodatkowo Justyna Owczarska. Uczestnicy mieli do dyspozycji 3 modelki na planie. Piękne bukiety i  kaskady różnobarwnych płatków wyczarowały jedyny w swoim rodzaju malarski klimat.

Całodniowa wycieczka do OPOROWA była uwieńczeniem części modowej. Kolejna zmiana stylizacji i okoliczności plenerowych. Bajkowy zamek otoczony fosą i rozłożysty, zabytkowy park. Wyjątkowe miejsce pełne uroku i tętniące zamierzchłą historią. Prawdziwa gratka dla zainteresowanych fotografią fashion. Tym razem modelki pozowały w eleganckich kreacjach od Patrycji Pagas.

Część aktowa to sesje nad jeziorem Lucieńskim i malownicze polany skąpane w promieniach zachodzącego słońca. Mroczne, pogańskie wiły i "Baśń o królu Lechu" Uczestnicy podzieleni na 3 grupy mieli za zadanie stworzyć swój odrębny scenariusz. Należy wspomnieć, że tego dnia oprócz modelek pozował Lech Korusiewicz, który bardzo szybko podbił nasze serca wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem. Ostatniego dnia warsztatów nikt nie myślał o wyjeździe. Tym bardziej, że mieliśmy okazję rozbudować wspomnianą historię, bazując tym razem na unikatowych kreacjach od Lidii Sajdak (LIIL)

Oprócz zdjęć odbywały się także zajęcia teoretyczne. Poruszane były tematy: światła w plenerze, kompozycji i komunikacji fotografa z modelką. Uczestnicy zetknęli się z prawem autorskim i wykładem dotyczącym psychologii twórczości. Niewątpliwą atrakcją były zajęcia z jogi prowadzone przez Lecha, który zaskoczył wszystkich po raz kolejny. Tym razem wystąpił w roli zawodowego instruktora !!! Odwiedziła nas także Agencja Artystyczna Ido promująca obecnie publikacje "Kolory Nadziei" (książka i dwie płyty muzyczne) Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z autorami tego nietypowego przedsięwzięcia. www.kolorynadziei.pl Wykład dotyczący "technik filmowania lustrzanką cyfrową" przeprowadził Amadi (guru świata filmowego i nasz niezastąpiony operator) W samym środku warsztatów przybył  Łukasz Jankowski-Wojtczak (obdarzony talentem kabaretowym, prawdziwy animator i człowiek renesansu) Najpierw przeprowadził wykład nt.: "dylematu doboru właściwego sprzętu do indywidualnych potrzeb fotografującego" Następnie przedstawił swój autorski projekt: "Droga Krzyżowa na Fotografiach" www.footoo.pl/dknf

"Przez całe lato działo się na prawdę sporo. Każdy z fotografujących był w swoim żywiole. To były wyśnione wakacje dla każdego miłośnika zdjęć. Kolejne, tygodniowe edycje odbędą się za rok. Tymczasem zaskakuję i przenoszę magiczną atmosferę do miasta. Zapraszam na jesienne, weekendowe edycje "Czarownych Warsztatów" 2013, które odbędą się w PŁOCKU. Ognistowłose modelki i zabytkowa architektura. Zjawiskowe stylizacje i kreacje od projektantów. Kolejni goście ze świata kultury i sztuki. A wszystko to już za moment, bo w październiku. Grzech nie skorzystać, a więc zapraszamy."

Więcej na:
Facebook
www.warsztatyfoto.eu
e-mail: alice_white@poczta.fm


Fot. Rafał Kaźmierczak

Fot. Janusz Wiewióra


Fot. Magdalena Preis


Fot. Gerard Stefaniak

Zaloguj się, aby dodać komentarz

 modelka miesiąca maj 2013
Artykuły

Jak zostać fotomodelką? Poradniki dla początkujących

Jak zostać fotomodelką

Każdy z nas zaczynając przygodę z własnym hobby pragnie zdobywać mnóstwo informacji. Fascynuje się każdym tekstem, każdą fotografią przedstawiającą daną dziedzinę. Robi sobie listy, dotyczące rzeczy, jakie powinien przygotować, adresów pod jakie w późniejszym okresie mógłby się zgłosić.

Przeczytaj

Portfolia

Pokaż swoje umiejętności, porównaj się z innymi, oceń prace znajomych

Portfolio to internetowa wizytówka, dzięki której Ty i Twoje prace staniecie się rozpoznawalne.