Strona Główna > Artykuły > Bulimia I Anoreksja Powolna Autodestrukcja Czy Wyscig O Miejsce Na Wybiegu

2013-03-10 21:21:31

Bulimia i anoreksja - powolna autodestrukcja czy wyścig o miejsce na wybiegu?

Martyna Sobczak

Nie od dzisiaj wiadomo, że największe szanse na światowej sławy wybiegach mają dziewczyny wręcz wychudzone.  Modelki nie mogą jeść odpowiedniej porcji posiłków – głodzą się, część wpada również w jedną z chorób – anoreksję czy bulimię. 

Obydwie te choroby są zaburzeniami odżywania bezpośrednio zaczynającymi się w mózgu. Kobieta zaczyna wmawiać sobie, że jest „za gruba”, że nie może czegoś tylko dlatego, że ma więcej w biodrach. Przy anoreksji istnieją głodówki, zaś przy bulimii napady „wilczego głodu” z następstwem zwracania posiłku. Organizm staje się coraz mniej odporny na wszelkie infekcje, coraz słabszy.

Część chorujących dziewczyn po jakimś czasie trafia na portale Pro-Ana. Mają tam swoje żelazne zasady, dotyczące głodówek, zdjęcia kościstych modelek. To wszystko w ich psychice napędza je do jeszcze większego działania.

Większości marzy się kariera modelki, wybiegi u światowej sławy projektantów. Motywację mają wielką, ale czy na pewno warto?

Kobiety mieszkające w Polsce powinny się już przyzwyczaić, że Polska nigdy nie będzie krajem, w którym każdy ma odwagę robić i wyglądać jak chce. Czasami nacisk społeczeństwa jest tak ogromny, że ludzie chcą chudnąć nie dla siebie a dla  Świętego spokoju. Czasami nacisk społeczeństwa jest tak ogromny, że ludzie chcą chudnąć nie dla siebie a dla  Świętego spokoju. Dlatego też tak wiele dziewcząt trafia na zaburzenia odżywiania.

Osobiście uważam iż większość modelek określanych jako „Plus Size” (czasem również niesłusznie) jest znacznie lepiej odzwierciedla kobiecie piękno od ledwie idących chudzinek. Go ahead! Prawdziwe kobiety mają krągłości!

A więc,  czy warto tak bardzo poświęcić się dla kariery? Czy liczba wskazana na wadze jest wyznacznikiem dzisiejszych czasów? A co Wy sądzicie o modelkach „Plus Size”? A co o modelkach ślepo dążących do „ideału”?

Zaloguj się, aby dodać komentarz

 modelka miesiąca maj 2013
Artykuły

Jak zostać fotomodelką? Poradniki dla początkujących

Jak zostać fotomodelką

Każdy z nas zaczynając przygodę z własnym hobby pragnie zdobywać mnóstwo informacji. Fascynuje się każdym tekstem, każdą fotografią przedstawiającą daną dziedzinę. Robi sobie listy, dotyczące rzeczy, jakie powinien przygotować, adresów pod jakie w późniejszym okresie mógłby się zgłosić.

Przeczytaj

Portfolia

Pokaż swoje umiejętności, porównaj się z innymi, oceń prace znajomych

Portfolio to internetowa wizytówka, dzięki której Ty i Twoje prace staniecie się rozpoznawalne.