Strona Główna > Aktualności > Canon Eos 5d Mark Iv

2016-08-26 12:12:06

Canon EOS 5D Mark IV

Konrad Bielski

11 lat temu, w 2005 roku, firma Canon wypuściła na rynek pierwszą lustrzankę z pełnowymiarową matrycą i przystępną ceną. Był to kultowy już model Canon EOS 5D wyposażony w przetwornik CMOS o rozdzielczości 12 milionów pikseli. 3 lata później pojawił się nowa wersja 5D oznaczona Mark II. Aparat miał rozdzielczość 21 milionów pikseli i dostał proste funkcje do nagrywania filmów. Największą wadą tego modelu był niezmieniony system auto focusa z jednym centralnym punktem krzyżowym. Rok 2012 to 5D w wersji Mark III. Lustrzanka dostała nowy profesjonalny autofocus z 61 punktami, gdzie 41 z nich było punktami krzyżowymi. Rozbudowano również funkcje nagrywania wideo. Aparat odstawał od konkurenci jakością obrazu, głównie na poziomie dynamiki.
 
25 sierpnia 2016 Canon zaprezentował model Canon EOS 5D Mark IV. Aparat ma nowy, zawierający 30 milionów pikseli sensor CMOS. Za przetwarzanie obrazu odpowiada procesor DIGIC 6+, Nowością jest system Dual Pixel AF, a dla nagrywających filmy wprowadzono filmy w rozdzielczości 4K. Aparat ma system autofocusa z 61 punktami (41 punktów krzyżowych) i może robić zdjęcia z szybkością 7 klatek na sekundę. Po pierwszy w modelu 5D pojawił się wbudowany moduł WIFI, który zapewne ucieszy fotografów studyjnych. Ponadto mamy moduł NFC i GPS.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

 modelka miesiąca maj 2013
Artykuły

Jak zostać fotomodelką? Poradniki dla początkujących

Jak zostać fotomodelką

Każdy z nas zaczynając przygodę z własnym hobby pragnie zdobywać mnóstwo informacji. Fascynuje się każdym tekstem, każdą fotografią przedstawiającą daną dziedzinę. Robi sobie listy, dotyczące rzeczy, jakie powinien przygotować, adresów pod jakie w późniejszym okresie mógłby się zgłosić.

Przeczytaj

Portfolia

Pokaż swoje umiejętności, porównaj się z innymi, oceń prace znajomych

Portfolio to internetowa wizytówka, dzięki której Ty i Twoje prace staniecie się rozpoznawalne.