Strona Główna > Aktualności > Plener Fotograficzny Z Cyklu Fotograficznych Spotkan Nieuczesanych

2013-05-13 18:56:42

Plener fotograficzny - z cyklu Fotograficznych Spotkań Nieuczesanych

Paulina Łapińska

Organizatorzy inicjatywy twórczej Fotograficzne Spotkania Nieuczesane mają ogromną przyjemność zaprosić Was na drugą edycję "warsztatowych" zlotów fotograficznych. Tym razem spotkanie odbędzie się w czarującej Ostoi Dziejów, skansenie w okolicy Wyszkowa.

Będą to wyjątkowe trzy dni pełne dopracowanych pod względem stylizacji sesji zdjęciowych. Organizatorzy przygotowują dla Was masę atrakcji i niezwykłych niespodzianek- takiego wydarzenia nie można przegapić!

Tematem przewodnim weekendu 24-25-26 maja będą stroje ludowe- w większości autentyczne, wypożyczone od zespołu pieśni i tańca specjalnie na tę okazję. Dodatkowo o dopracowanie stylizacji zadbają Cezary Głuśniewski, znany jako Młody Stylista, pracujący na co dzień dla magazynu Barrel Fashion oraz Marthamelie - Marta Urbaniak, zakochana w świecie ubrań i dodatków, związana z organizacjami takimi jak Pospolite Ruszenie Fotograficzne oraz Wschodnie Plenery Fotograficzne. Makijażem i fryzurą zajmą się specjaliści z Europejskiej Akademii Wizerunku EUROLOOK.

Piękne modelki, na czele z Evitą Barylińską, która gościła również na poprzedniej edycji Fotograficznych Spotkań Nieuczesanych, szerszej publiczności znana między innymi z udziału w programie Top Model, cudowne plenery, drewniana stodoła, wóz, zagroda z końmi i wnętrze wiejskiego domu sprawią, że każdy uczestnik tego wydarzenia będzie mógł w pełni zaspokoić swój twórczy głód.

"Poprzednia edycja pozwoliła nam się sprawdzić, wyciągnąć wiele wniosków, dzięki którym wiemy, co należy poprawić, by warunki były jeszcze bardziej przyjazne fotografom, sprzyjające komfortowi pracy."- mówi Paulina Łapińska, organizatorka wydarzenia. "To spotkanie jest przygotowane kompleksowo- każdy z uczestników wcześniej dostanie drogą elektroniczną ankietę, dzięki której będziemy mogli podzielić fotografów na grupy dwu- i trzyosobowe według poziomu zaawansowania oraz według sprzętu, na jakim pracują. Dodatkowo tym razem teren skansenu to jeszcze większa powierzchnia do wykorzystania- mamy w planach również pracę 'sam na sam' z modelką."

Fotograficzne Spotkania Nieuczesane wyróżnia zupełnie nowa, niespotykana dotąd formuła- bez nudnych, dłużących się wykładów, organizatorzy pozwalają uczestnikom na jak najwięcej praktyki. Podczas Trzydniowego Pleneru Ludowego będzie możliwość pracy w rozmaitych warunkach- w repertuarze spotkania między innymi zdjęcia nocą oraz zdjęcia o świcie. Praca w małych grupkach pozwoli na wzajemną pomoc i spokój podczas realizowania wszelkich pomysłów. "Zachęcamy gorąco również fotografów pracujących na sprzęcie analogowym"- dodaje Paulina. "Nasze spotkania nie są tradycyjnymi warsztatami, gdzie każdy ma pięć minut na zrobienie zdjęcia modelki w tym samym miejscu i tym samym stroju, co pozostali uczestnicy. Modelek będzie wiele, czasu dostatecznie dużo, w ciągu trzech dni zdjęciowych każda z dziewcząt wystąpi co najmniej w pięciu różnych stylizacjach. My dajemy możliwość indywidualnej pracy, dajemy warunki na stworzenie świetnych fotografii, które w przypadku każdego fotografa będą unikatowe."

Nad przebiegiem sesji będzie czuwało dwóch fotografów zapewnionych przez organizatorów- fotografów, którzy posiadają spore doświadczenie i pomogą, podpowiedzą, nadadzą tempa sesji. Równolegle odbywają się też swego rodzaju warsztaty dla modelek- tych, które chciałyby spróbować swoich sił przed obiektywem, a nie miały okazji, by rozwinąć skrzydła. Będą one mogły wiele podpatrzeć od bardziej doświadczonych koleżanek, liczyć na podpowiedzi, rzeczowe uwagi. W planach również szczegółowe omawianie zdjęć- punkt, który zawsze elektryzuje towarzystwo i jest bardzo miłym podsumowaniem całego dnia w towarzystwie aparatu.

Informacje dotyczące szczegółów Trzydniowego Pleneru Ludowego, między innymi plan wydarzenia, znajdziecie na stronie http://nieuczesane.com.pl/spotkanie-25-05-2013/ oraz na wydarzeniu na Facebooku: http://www.facebook.com/events/589492187750034/ . Informacje są na bieżąco aktualizowane przez organizatorów, wraz z przybywającymi atrakcjami. Zachęcamy do śledzenia!

Więcej informacji również bezpośrednio u organizatorów: spotkania@nieuczesane.com.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

 modelka miesiąca maj 2013
Artykuły

Jak zostać fotomodelką? Poradniki dla początkujących

Jak zostać fotomodelką

Każdy z nas zaczynając przygodę z własnym hobby pragnie zdobywać mnóstwo informacji. Fascynuje się każdym tekstem, każdą fotografią przedstawiającą daną dziedzinę. Robi sobie listy, dotyczące rzeczy, jakie powinien przygotować, adresów pod jakie w późniejszym okresie mógłby się zgłosić.

Przeczytaj

Portfolia

Pokaż swoje umiejętności, porównaj się z innymi, oceń prace znajomych

Portfolio to internetowa wizytówka, dzięki której Ty i Twoje prace staniecie się rozpoznawalne.