Strona Główna > Aktualności > Fotograficzne Spotkania Nieuczesane

2013-04-02 19:46:33

Fotograficzne Spotkania Nieuczesane

Paulina Łapińska

Fotograficzne Spotkania Nieuczesane to wyjątkowa inicjatywa skierowana do środowiska osób zainteresowanych zarówno fotografią, jak i modelingiem. Głównie do amatorów, którzy chętnie poświecają swój czas i środki w realizację swojego fotograficznego hobby oraz zapał do twórczego angażowania się. Ludzi, którzy inwestują w swoją pasję i chcą rozwijać się na tej niwie.

FSN wyróżnia się formułą na tle innych tego typu spotkań. Realizowany w formie sesji warsztatowych, które będą odbywały się przez cały weekend, łącznie z noclegiem w miejscu warsztatów [miejsce za każdym razem ulega zmianie; docelowo skupiamy się na wyszukiwaniu gospodarstw/ ośrodków turystycznych/ agroturystycznych, które zachęcają ciekawym wnętrzem oraz ‘obejściem’, pozwalając na zaaranżowanie od dwóch do czterech różnych planów zdjęciowych]. W pierwszej fazie rozwoju projektu zakładamy warsztaty odbywające się w okolicy Warszawy [nie dalej niż 80 km od stolicy].

Pierwsza edycja warsztatów odbędzie się 13 i 14 kwietnia 2013 roku w Radziówce koło Łochowa.

Formuła- sesja zdjęciowa połączona z warsztatami zarówno dla początkujących ‘modelek’ [grupa docelowa- dziewczyny, które chcą spróbować swoich sił przed obiektywem, mieć dobre zdjęcia, angażować się twórczo w powstawanie fotografii pogłębiać wiedzę i umiejętności w dziedzinie modelingu] oraz dla fotografów [grupa docelowa - fotografowie amatorzy o pewnej już ugruntowanej wiedzy, ale bez lub z niewielkim doświadczeniem w organizacji i udziale w sesjach stylizowanych we współpracy z wizażystami, fryzjerami i stylistami] - równolegle.

Zajęcia dla modelek prowadzone będą przez 3 zapewnione przez organizatorów modelki, które posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w pozowaniu, pokażą uczestniczkom jak pozować, opowiedzą trochę o podstawach które pozwalają dobrze prezentować się na zdjęciu, o pracy z fotografem.

Zajęcia dla fotografów prowadzone przez fotografa który nie tyle będzie prowadził wykład, co był tak zwaną ‘dobrą duszą sesji’, podgrzeje atmosferę, poprowadzi sesję, ‘rozkręci’ towarzystwo, będzie odpowiadał na ew. pytania i pomagał uczestnikom.

Warsztaty poprowadzą trzy doświadczone modelki:

jak pracuje Ina można obejrzeć między innymi na filmie z backstage sesji:, a Evitę można zobaczyć na sesji z pająkiem w castingu do Top Model.

Fotografa prowadzącego warsztaty dla fotografów [między innymi w zakresie ustawiania modelki, współpracy na sesji] poznamy już wkrótce, więc bądźcie czujni! Zachęcamy do śledzenia strony wydarzenia na facebooku oraz oficjalnej strony Internetowej: www.nieuczesane.com.pl – tam również pełen regulamin wydarzenia, rozpiska godzinowa i informacje organizacyjne.

Nad stylizacjami i koncepcją artystyczną sesji zadbają styliści, projektanci, wizażyści i fryzjerzy, między innymi Młody Stylista- Cezary Głuśniewski, który na co dzień pracuje w magazynie modowym Barrel Fashion.

Tematem sesji są koronki, stylizacje nieco buduarowe, jasne, delikatne i kobiece, niby odsłaniające kawałek ciała w sposób kokieteryjny i figlarny. Przewidujemy pracę zarówno w świetle zastanym, jak i błyskowym, możliwość testowania sprzętu i wiele, wiele innych atrakcji!

Najważniejsza dla nas jest rodzinna atmosfera, twórcza praca sprzyjająca realizacji wszystkich pomysłów, na które pozwoli nam czas i to niezwykłe miejsce- mówi Paulina Łapińska, organizatorka warsztatów.- Chcemy, by każdy czuł się z nami świetnie, zrobił doskonałe zdjęcia, był zadowolony a w efekcie wrócił na kolejne wydarzenia!

Po wydarzeniu przeglądanie zdjęć za pomocą rzutnika i omawianie ich, co jest zawsze ciekawym i pożądanym punktem programu. Na koniec dnia- obiadokolacja oraz afterparty, czyli okazja do jeszcze ściślejszej integracji- by zacieśnić więzy, poumawiać się dalej na indywidualną współpracę i podsumować ten twórczy dzień.

Zachęcamy do udziału! To będzie zakręcony weekend!

Osoba kontaktowa: Paulina: 793043388; pytania, sugestie, zgłoszenia uczestnictwa: spotkania@nieuczesane.com.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

 modelka miesiąca maj 2013
Artykuły

Jak zostać fotomodelką? Poradniki dla początkujących

Jak zostać fotomodelką

Każdy z nas zaczynając przygodę z własnym hobby pragnie zdobywać mnóstwo informacji. Fascynuje się każdym tekstem, każdą fotografią przedstawiającą daną dziedzinę. Robi sobie listy, dotyczące rzeczy, jakie powinien przygotować, adresów pod jakie w późniejszym okresie mógłby się zgłosić.

Przeczytaj

Portfolia

Pokaż swoje umiejętności, porównaj się z innymi, oceń prace znajomych

Portfolio to internetowa wizytówka, dzięki której Ty i Twoje prace staniecie się rozpoznawalne.